Три намирници кои никако не се замрзнуваат

Три намирници кои никако не се замрзнуваат

Постојат намирници кои никако не треба да се замрзнуваат.

Тоа се кашкавал, сирење и кисело млеко.

Го губат квалитетот кога ќе се замрзнат, вкусот и веднаш се расипуваат.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text