Бомбици полни желе

Бомбици полни желе

Шарени желе бомбици.

Состојки:

  • 500 гр. мелени бисквити
  • 200 гр. маргарин
  • 200 гр. шеќер во прав
  • 100 гр. желе
  • 100 гр. кокос

Подготовка:

  1. Маргаринот се топи, се мешаат бисквитите кои се мелени со шеќер во прав, а желето се сече на ситни коцки.
  2. Се става маргаринот врз шеќерот и бисквитите, се додава желе и се меси.
  3. Се прават бомбици и се валкаат во кокос.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

 

singlepost_text