Салата со пиперки и лук

Салата со пиперки и лук

Салата која оди со секој ручек…

Состојки:

  • свежи пиперки
  • магдонос
  • лук
  • сол
  • масло
  • оцет

Начин на подготовка:

  1. Пиперките добро измијте ги и печете во рерна на 200 степени 25-30 минути. Потоа пиперките излупете ги од кожа. Исечкајте ситно лук и магдонос. Измешајте со исчистени пиперки. Зачинете по желба.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text