Мини крофни – Цело семејство ќе ги сака

Мини крофни – Цело семејство ќе ги сака

Направете вкусни крофни на кои ќе се радува цело семејство.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 5 лажици шеќер
  • 1 шолја кисело млеко
  • 1 лажиче сода
  • 2 ванилин шеќер
  • брашно

Подготовка:

  1. Се мешаат сите состојки, се додава брашно да се добие убаво тесто кое не лепи.
  2. Се пржат мали крофни во масло, така што се ставаат со лажица.
  3. Многу се вкусни.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

 

singlepost_text