Лимон и магдонос – Напиток за спречување срцев удар, имунитет и диета

Лимон и магдонос – Напиток за спречување срцев удар, имунитет и диета

Направете здрав напиток од лимон и магдонос.

Состојки:

  • 1,5 л. вода
  • 4 парчиња магдонос
  • 4 лимони
  • 1 прстофат сода

Подготовка:

  1. Се трие лимонот со сода, па се мие со ладна вода.
  2. Се вари вода, па се лади.
  3. Се сечат лимонот со магдоносот и се ставаат во водата, смесата се остава 24 часа во ладилник и се прави потоа сок во блендер или со пасатор.
  4. Се чува во ладилник и се пијат 100 милилитри на ден.
  5. Супер е за спречување удар и за имунитет и диета.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text