Легло на бактерии – Сите ги забораваме а редовно треба да се чистат

Легло на бактерии – Сите ги забораваме а редовно треба да се чистат

Постојат предмети кои често ги забораваме и забораваме колку се валкани.

Во тоалетот често треба да ги чистите и завесите.

Тие се легло на бактерии, и поради влагата често има мувла на нив.

Исчистете ги со оцет еднаш неделно за да ги убиете бактериите.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

 

singlepost_text