Торта без јајца која не се пече: Кремисимо

Торта без јајца која не се пече: Кремисимо

Доколку ви треба рецепт за превкусна, кремаста торта, а не сакате да поминете премногу време во кујна, тогаш ова е вистинска торта за вас.

Состојки:

  • 1 л млеко
  • 6-8 лажици шеќер
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 40 гр пудинг со вкус на ванила
  • 100 гр путер
  • 85 гр млечно чоколадо
  • 80 гр мелени бисквити
  • 80 гр кокосово брашно
  • 250 гр бисквити
  • бело чоколадо за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text