Совршен оброк: Вкусна телешка чорба

Совршен оброк: Вкусна телешка чорба

Чорба која ќе ве освежи…

Состојки:

 • 500 гр телешко месо
 • 2 моркови
 • 1 главица кромид
 • 450 гр грашок
 • 20 гр целер
 • 2 компири
 • сол
 • бибер
 • сув зачин
 • мелена црвена пипер
 • ким
 • ловоров лист
 • 2 л вода
 • 2 лажици кисела павлака
 • 2 лажици брашно
 • 1 лажичка сенф

   

Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text