Смути за детоксикација

Смути за детоксикација

Одличен начин да го започнете денот…

Состојки:

  • зелено јаболко
  • киви
  • ананас
  • спанаќ
  • кокосова вода
  • банана
  • листови нане за украсување
  • бадеми за украсување
  • урми за украсување

Начин на подготовка:

  1. Состојките измиксајте ги во блендер до саканата густина. Излејте во садови и украсете по желба со листови нане, бадеми и урми.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text