Смути со јагоди и чај – Го решава проблемот со надуеноста

Смути со јагоди и чај – Го решава проблемот со надуеноста

Направете неповторливо вкусно и здраво смути со јагоди и чај.

Состојки:

  • 1 мала шолја чај од камилица сварен
  • 1 шолја јагоди
  • 1 мала шолја парчиња ананас
  • 1 шолја јогурт
  • 1 лажиче мед

 

Се става се во блендер и потоа се става лед во чаша.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text