Наутро наместо кафе – Најдобар избор за почеток на денот

Наутро наместо кафе – Најдобар избор за почеток на денот

Наместо со кафе, утрата треба да ги почнувате со вода со лимон.

Лимонот има антиоксиданси, витамин Ц, се бори со вируси и инфекции во телото.

Намалува киселост во организмот, помага храната брзо да се вари.

Ја чисти и кожата и дава енергија, а воедно е диетален.

Метаблизмот ќе биде побрз.

Денот нека ви стартува вака.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text