Намирници за подобра работа на мозокот

Намирници за подобра работа на мозокот

Постојат намирници кои ја подобруваат функцијата на мозокот.

Тука е темнозелениот зеленчук. Брокула, кељ, грашок, кои се добар извор на магнезиум.

Јадете и туна, харинга, лосос и скуша.

Авокадо, маслиново масло и семки треба често да ви се на менито.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text