Храна при умор – Што да јадете ако сте омалаксани

Храна при умор – Што да јадете ако сте омалаксани

Ако сте преуморни и раздразливи, јадете намирници кои даваат енергија и ја поттикнуваат работата на мозокот.

Јадете јаткасти плодови, зелен и лиснат зеленчук.

Тие ќе ви помогнат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text