Сладолед – Овошен микс

Сладолед – Овошен микс

Направете си дома сладолед – Овошен микс.

Состојки:

  • 90 гр. шеќер во прав
  • 250 гр. јагоди
  • 100 гр. боровинки
  • 100 гр. диња
  • 80 гр. праски
  • 130 гр. кисело млеко

 

 

Се става замрзнатото овошје со шеќер и млеко во блендер.

Се лади и служи.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text