Ротквицата е семоќен зеленчук – Има важно правило, никако не се јаде во вакви случаи

Ротквицата е семоќен зеленчук – Има важно правило, никако не се јаде во вакви случаи

Ротквиците се зеленчук богат витамини, а ова е листата на проблеми за кои помага вкусниот, а лековит зеленчук.

Се бори со инфекции.

Помага за кашлица.

Помага за проблеми со дишни патишта.

Се бори со холестерол.

Ја јакнат крвта.

За дора работа на хормоните.

Ротквици не треба да јадат лица со воспаление на желудникот, и болни бубрези.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text