Намирници за блескави заби – Го чистат каменецот

Намирници за блескави заби – Го чистат каменецот

Постојат две намирници кои ви гарантираат блескава насмевка.

Со текот на времето на забите се создава каменец, а решението е во нане и рузмарин.

Сварете ги и оставете да отстојат, па процедете и испирајте ја устата со оваа мешавина.

Ќе имате бели заби и здив кој нема лошо да мириса.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text