Крцкави солени грицки

Крцкави солени грицки

Одлични солени грицки…

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 5 мали шолји масло
  • 1/2 шише пиво
  • 100 гр сусам
  • 3 лажички сол

Начин на подготовка:

  1. Од сите состојки замесете тесто. По потреба додајте уште пиво, така што ќе добиете средно меко тесто.

     

  2. Со сукало истанчете го тестото на побрашнета даска, исечете на квадратчиња и печете во средно врела рерна.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text