Има повеќе калиум од бананата – Повеќе витамин Ц од портокал

Има повеќе калиум од бананата – Повеќе витамин Ц од портокал

Ако сакате да имате повеќе енергија, ви треба само едно овошје.

Има повеќе калиум од бананите и повеќе витамин Ц од портокал, а тоа се моќните киви.

Имаат и поеќе влакна од другите овошја.

Две киви на ден даваат само 100 калории.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text