Смути од праска за добро утро

Смути од праска за добро утро

Брза напивка која ќе ве наполни со енергија.

Состојки:

  • 1 чаша грчки јогурт
  • 1 банана
  • 2 шолји парчиња праски
  • 1/2 шолја вода
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека смесата не се изедначи. По желба украсете со парчиња праска.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text