Како се чува манџата која ви остана од ручек – Има важно правило

Како се чува манџата која ви остана од ручек – Има важно правило

Има правила во кујната за чувањето храна, за да не се расипе и да биде тазе.

Стаклените садови се многу цврсти и овозможуваат сигурно чување на секој вид храна, особено течната.

Помагаат убаво да биде сочувана храната која има маснотии во себе, чорбата или супата која останала од ручек.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text