Топло-ладно без чоколадо и сладолед – Десерт со нови состојки

Топло-ладно без чоколадо и сладолед – Десерт со нови состојки

Направете топло ладно со овошје и гриз.

Состојки:

  • 1 мала шолја гриз
  • 3 мали шолји млеко
  • 1 лажица мед
  • 1 праска и кокос за декорација

Подготовка:

  1. Се загрева млекото, и кога ќе почне да зоврива се става гриз и мед.
  2. Се меша да се впие млекото и се трга.
  3. Се сервира кога ќе се излади на средина на чинија, се сече праска од страна и се става кокос за декорација.

 

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text