Ладен десерт во чаша со банани и чоколадо

Ладен десерт во чаша со банани и чоколадо

Направете вкусен ладен напиток од банани и чоколадо.

Состојки:

  • 1 банана
  • 250 мл. млеко
  • 30 мл. јогурт
  • 1 лажица чоколадо растопено

 

 

Се меша се во блендер, лупена банана со млеко и јогурт и чоколадото.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text