Ролат со банани: Десерт како создаден за летото

Ролат со банани: Десерт како создаден за летото

Единствен колач кој неодоливо потсеќа на лето и море.

Состојки за кора:

 • 4 јајца
 • 4 лажици мелени ореви
 • 2 лажици брашно
 • 5 лажици кристал шеќер
 • 1 лажица какао во прав
 • 1/2 прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 600 мл млеко
 • 6 лажици брашно
 • 4 лажици кристал шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • 100 гр шеќер во прав
 • 180 гр маргарин
 • 3-4 банани

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text