Вкусни топчиња од пилешко месо и компири

Вкусни топчиња од пилешко месо и компири

Брзо и вкусно предјадење…

Состојки:

 • бело месо од едно пиле
 • варен компир (малку поголема количина од белото месо)
 • 100 гр мајонез
 • 1-2 лажици кисела павлака
 • сол
 • бибер
 • рендан кашкавал

Начин на подготовка:

 1. Белото месо и компирите сомелете ги во машина за месо, додајте мајонез и кисела павлака. Посолете и побиберете по вкус.

   

 2. Направете бомбици и извалкајте ги во рендан кашкавал. По желба, можете да додадете и лук.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text