Освежувачка торта готова за 10 минути!

Освежувачка торта готова за 10 минути!

За само 10 минути направете неодолива торта.

Состојки:

  • 500 гр бисквити
  • 1 литар јогурт
  • шеќер во прав
  • 500 гр овошје по желба (малини, јагоди, капини, вишни, ананас, банани, киви)
  • 200 гр крем шлаг

Начин на подготовка:

  1. Искршете ги бисквитите, додајте го јогуртот, шеќерот во прав и овошјето, па се добро измешајте.

     

  2. Ставете ја смесата во кружен плех и ставете ја во фрижидер. Ставете крем шлаг преку тортата. По желба украсете со овошје.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text