Смути со авокадо и банани

Смути со авокадо и банани

Направете вкусно и здраво смути со авокадо.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • 1 портокал
  • 1 банана
  • ½ лимонов сок
  • 1 шолја вода и малку нане

 

 

Се става се лупено и чистено во блендер и се миксира.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text