Пилешко со сенф и јогурт

Пилешко со сенф и јогурт

Направете пилешко со сенф и павлака.

Состојки:

  • 300 гр. пилешко
  • 1 јогурт
  • 1 лажиче сенф
  • 1 лажиче куркума
  • сол и бибер

Подготовка:

  1. Се сече и пржи на тава без маснотија 5 минути пилешкото.
  2. Се става чашка јогурт со сенф и зачини.
  3. Се остава да врие 5 минути.

 

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text