Освежителна салата од 2 состојки

Освежителна салата од 2 состојки

Направете освежителна и здрава салата од домати и кромид.

Состојки:

  • 2 домати
  • 1 кромид
  • масло и оцет
  • сол и бибер

 

 

Се сече доматот на кришки, а се сече и кромидот ситно.

Се ставаат во сад со масло и оцет, па зачини, се меша и служи.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text