Витаминска салата – Микс на витамини во чинија

Витаминска салата – Микс на витамини во чинија

Направете вкусна салата која е бомба со витамини.

Ви требаат пиперки, домати, плечна, краставица, кашкавал, масло и оцет.

Се сече се, се цеди пченката и се додава, се става оцет, масло и зачини.

Можете од секоја намирница да ставите по едно парче или повеќе, во зависност од тоа колку членови ќе јадете.

Се меша и јаде.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text