Шолја чај е лек – Оваа билка му помага на мозокот и спречува дијабетес

Шолја чај е лек – Оваа билка му помага на мозокот и спречува дијабетес

Во маркетите и билните аптеки постои чај од мача.

Иако можеби не сте чуле за него, побрзајте да купите кутија, поради сите здравствени придобивки од неа.

Помага да се редуцира стресот и да се опуштиме, да се намали и ризикот од дијабетес тип 2.

Ја зголемува енергијата и издржливоста на телото.

Помага за слабеење, а и за работата на мозокот.

Помага и за подобра концентрација.

Го чисти и му прави детоксикација на телото.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text