Овие 4 намирници се забранети – Избегнувајте ги при холестерол

Овие 4 намирници се забранети – Избегнувајте ги при холестерол

Ако сакате да се спасите од холестеролот кој му штети на телото, треба да внимавате какво масло користите, освен што секако здраво треба да се храните.

Избегнувајте маргарин, путер, свинска маст и сончогледово масло.

Наместо тоа користете маслиново масло кое е поздраво или масло од семки од тиква.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text