Содата помага за голем проблем на лицето

Содата помага за голем проблем на лицето

Ако ставите сода бикарбона околу очите ќе решите голем проблем.

Ако имате мозолки или ако имате црвенило на кожата, ќе решите се со сода бикарбона.

Измешајте лажица сода со една шолја топла вода и нанесете на лицето и околу очите.

По неколку дена ќе видите позитивен резултат.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text