Вкусен е и наредниот ден: Ролат со тиквици и фил од сирење

Вкусен е и наредниот ден: Ролат со тиквици и фил од сирење

Идеален е за доручек, вечера, ужина, како предјадење, за слави и прослави.

Состојки:

  • 500 гр тиквици
  • 2 јајца
  • 150 гр ситно сирење
  • 100 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • сол
  • бибер

Состојки за фил:

  • 100 гр крем сирење
  • 100 гр салама
  • оригано

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text