Чај кога многу ве боли главата – Ви треба само една намирница наместо апче

Чај кога многу ве боли главата – Ви треба само една намирница наместо апче

Ако главата неподносливо ве боли  тогаш има помош во кујната.

Земете рузмарин и сварете го, па нека стои десет минути во шолја.

Процедете и испијте, а рузмаринот познат по тоа колку е здрав ќе ви ја смири болката.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text