Како се чуваат тегли џем, мармалад и доматно пире – Вака е правилно

Како се чуваат тегли џем, мармалад и доматно пире – Вака е правилно

Купените тегли џем, кечап, доматно пире, мармалад не мора да ги чувате во ладилник.

Тие во себе имаат доволно конзерванси па може да се чуваат и на полиците.

Чувајте ги на темно и ладно место.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text