Домашен сладолед од неколку состојки – Готов за 45 секунди

Домашен сладолед од неколку состојки – Готов за 45 секунди

Направете вкусен и лесен сладолед од само неколку состојки.

Состојки:

  • 500 гр. замрзнати јагоди
  • 500 гр. јогурт
  • 1 лажица мед
  • малку рендана кора од лимон или нане

 

 

Се става се во блендер, се миксира околу 40 секунди и се служи со нане.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text