За затегната и здрава кожа – Мијте го лицето со евтина намирница

За затегната и здрава кожа – Мијте го лицето со евтина намирница

Содата е можен сојузник во борбата за убава и сјајна кожа.

Содата се користи за миење на лицето.

Се мие лицето со млака вода, се зема сода со лажичка топла вода и се трие со кружни движења лицето.

Се пере со млака вода потоа.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text