Цело маало ќе мириса: Пита со цимет и јаболки

Цело маало ќе мириса: Пита со цимет и јаболки

Направете слатка пита со цимет и јаболки.

Состојки:

  • 1 пакување кори за пита
  • 3 зелени јаболки
  • 1 лажица цимер
  • 4-5 лажици шеќер кафеав

Подготовка:

  1. Се ставаат две кори на плех, се лупат и рендаат јаболките и се става малку од нив на корите, па обилно ставете цимет и шеќер.
  2. Се витка ролна.
  3. Се прави така со сите кори.
  4. Се става малку шеќер горе и се печат на загреана рерна 30 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

singlepost_text