Колку се здрави клавчињата?

Колку се здрави клавчињата?

Сите сакаме да јадеме клавчиња, а освен што се вкусни, многу се и здрави.

Имаат витамини Б, Е и А, магнезиум, натриум, јод, фосфор и калиум во себе.

Помагаат да се подобри имунитетот, да се регулираат хормонските процеси, а помагаат и за олеснување.

Помагаа тза бубрезите, за срцето и се панкреасот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text