Сок за мозокот, крвта и срцето – Една чаша не чува здрави како дрен

Сок за мозокот, крвта и срцето – Една чаша не чува здрави како дрен

Ако сакате здраво срце и да ги прочистите крвните садови, ви треба само сок од киви.

Земете 3-4 киви и исцедете ги, а може да ги помешате и со сок од грејпфрут.

Помагаат за здраво срце, да се намали холестеротлот и ја подобрува и работата на мозокот.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text