Напиток за чистење на крвните садови

Напиток за чистење на крвните садови

Постојат напитоци за чистење на крвните садови, а меѓу нив главен е сокот од магдонос.

Се зема најмногу 30 до 60 милилитри во чист облик, а најдобро е да се меша со сок од моркови или пак со салата од спанаќ и целер.

Магдоносот ги јакне крвните садови, артерии и капилари.

Помага и за камен во бубрегот и други бубрежни болести.

Ставете магдонос во зовриена вода и пијте.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text