Рибата ќе биде свежа и како тазе купена – Употребете мал трик

Рибата ќе биде свежа и како тазе купена – Употребете мал трик

Рибата е намирница која често треба да се јаде, а голем проблем со неа е брзото одмрзнување.

Ако сакате да одмрзнете риба и при тоа да биде како штотоку купена и свежа, има мала тајна.

Одмрзнете ја рибата во малку млеко.

Ќе биде како тазе купена.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text