Вкусен намаз за утрински оброк

Вкусен намаз за утрински оброк

Вкусен намаз од тиквици…

Состојки:

 • домат
 • лук
 • босилек
 • тиквица
 • кремасто сирење

Начин на подготовка:

 1. Во тава издинстајте домат, лук и босилек, па измешајте изрендани тиквици и гответе околу половина час.

   

 2. Додајте кремасто сирење по желба, добро измешајте и изладете.

   

 3. Намазот искористете го како прелив за варени јајца, како прилог со тортиљи или крекери.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text