Направете миризлив сапун за пилинг на телото – Ви требаат намирници од кујната

Направете миризлив сапун за пилинг на телото – Ви требаат намирници од кујната

Направете си сами дома миризлив сапун и тоа со неколку намирници од кујната.

Во стаклен сад ставете 50 милилитри вода со една лажица натриум хидроксид.

Во лонец истопете 100 грама свинска маст и додајте ја во водата.

Мешајте околу половина час да добие густина.

Може да додадете ситни парчиња житарки или кора изрендана од лимон или портокали за поголем ефект и пилинг.

Може да додавате и масло по желба, кокосово, маслиново, бадемово.

Обликувајте сапун од смесата и имате миризливо задоволство за кожата.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text