Спречуваат срцев удар – Плодови од природата за намалување притисок

Спречуваат срцев удар – Плодови од природата за намалување притисок

Ако имате проблем со зголемен крвен притисок ви треба намирница од кујната која ни е достапна на сите.

Маслинките делуваат така што го намалуваат притисокот.

Се препорачува да користите и маслиново масло во исхраната.

Помагаат за да немате проблеми со срцето, спречуваат и удар.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text