Најевтиниот зачин е спас за срцето

Најевтиниот зачин е спас за срцето

Ако патите од висок крвен притисок, тогаш јадете цимет често.

Циметот прави чуда за здравјето и е многу лековит иако е многу евтин, па помага за дијабетес, за намалување притисок и за спречување срцев удар.

Користете го.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text