Чоколадни коцки со плазма – Брз десерт кој децата го обожаваат

Чоколадни коцки со плазма – Брз десерт кој децата го обожаваат

Направете брзи колачиња со плазма.

Ingredients

  • 300 гр. плазма
  • 125 гр. маргарин
  • 125 гр. шеќер во прав
  • 1 шолја сок од портокал
  • 1 банана
  • 100 гр. рендана чоколада

Подготовка:

  1. Се става мелена плазма со шеќер во прав, маргарин и сок во сад, се додава рендано чоколадо и се меша.
  2. Се става на плех смесата и се стега во ладилник, па се декорира со малку топено чоколадо или нешто друго по желба.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text