Белото вино ќе биде изладено брзо со еден трик

Белото вино ќе биде изладено брзо со еден трик

Белото вино може лесно и брзо да се излади со еден трик.

Ставете го во вода во која ќе има и сол.

По 20 минути ќе биде ладно.

Додадете си потоа и лед.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text