Што се случува со телото само 20 минути откако ќе пиеме газирано?

Што се случува со телото само 20 минути откако ќе пиеме газирано?

Газираните пијалоци се вкусни, но одамна се знае дека не се здрави.

Ако испиете газиран сок, по 20 минути расте нивото на шеќер во крвта, а црниот дроб забрзано работи.

По 40 минути се апсорбира кофеинот, притисокот расте, има повеќе шеќер во крвотокот.

По еден час газираното го турка метаболизмот, се зголемува шеќерот и се надразнуваат цревата.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text