Продолжете го рокот на млекото – Спасот евтин и лесен

Продолжете го рокот на млекото – Спасот евтин и лесен

Постои начин да го продолжите рокот на тетрапак млекото и тоа со еден мал трик.

Ставете прстофат сол во него.

Така млекото ќе трае подолго.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text